32112-031 91099910-021

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ تبلیغ در شبکه های اجتماعی

با توجه به تبلیغات آنلاین و تاثیر بسیار زیاد آن بر کسب و کار, این سوال پیش می آید که چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ در این مطلب نحوه تبلیغ در اینستاگرام را خواهید خواند.
در رتبه بندی جهانی اینستاگرام (Instagram) از لحاظ بازدید و تعداد کاربران رتبه دوم را میان تمام رسانه های اجتماعی دارد.
در گذشته اگر قصد تبلیغات در اینستاگرام را داشتید باید از اینفلوئنسر ها استفاده میکردید. این افراد در رسانه های اجتماعی تاثیر گذار و شناخته شده هستند و اساسا افراد زیادی آن ها را دنبال میکنند.
در نتیجه برای تبلیغ برند خود در پیج اینفلوئنسر ها نیاز مند مذاکره خصوصی و رضایت بخش با این افراد بودید. این روش هنوز جایگاه خود را میان روش های تبلیغات آنلاین دارد. چراکه در تبلیغات و ارائه برند, روش چهره به چهره بسیار تاثیر گذار است.
اما نمیتوان از مشکلات این روش چشم پوشی کرد.

نکات منفی تبلیغات توسط اینفلوئنسر ها:

 •  گران قیمت بودن تعداد زیادی از آنها
 •  مذاکرات طولانی و زمان بر
 •  در دسترس نبودن اینفلوئنسر و یا دریافت نکردن درخواست برای مذاکره
 •  مخاطبان هدف, محدود به دنبال کنندگان اینفلوئنسر میشود. این افراد بسیار متفاوت هستند.

امروزه روش های بسیار مطمئن و آسان برای تبلیغ در اینستاگرام وجود دارد.

 

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ روش های متفاوت

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

 

طبق آخرین آمار وبسایت استاتیستا (Statista) تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۵ میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام فعال هستند. این رسانه اجتماعی فرصت بسیار مناسبی برای معرفی برند شماست.
اگر در حال گردش در پست های اینستاگرام باشید و یک پست اسپانسری ببینید, شما با یک تبلیغ رو به رو شده اید.این نوع تبلیغ را اسپانسرشیپ (Sponsorship) میگویند.
بر اساس آمار ها بیش از ۴۰ درصد از کاربران اینستاگرام از محصولات و خدمات تبلیغ شده در اینستاگرام خرید میکنند. میتوانید از ۵ روش مختلف برای تبلیغات اسپانسر شیپ استفاده کنید.

 •  تبلیغات با عکس ( Photo Ads): یک عکس با فرمت مربع است. در قالب یک پست میتوان یک محصول یا تعدادی از آنها را به افراد معرفی کرد.
 •  تبلیغات با ویدئو ( Video Ads): در گذشته هر ویدئو ۱۵ ثانیه بود. اما امروزه اینستاگرام به کاربران امکان آپلود ویدئو در ۶۰ ثانیه را میدهد. این امر برای کاربرانی که میخواهند در قالب ویدئو محصول خود را معرفی کنند بسیار مناسب است.
 •  تبلیغات چرخشی (Carousel Ads): شما میتوانید از امکان چند عکس در یک پست برای تبلیغات محصولات خود استفاده کنید. در این روش میتوانید ۹ عکس از محصولات خود را ارائه دهید.
 •  اسلاید شو (Slideshow Ads): یکی از پربیننده ترین نوع تبلیغات است. میتوانید محصولات و خدمات خود را در چند ثانیه به صورت یک کلیپ ارائه دهید.
 •  تبلیغات استوری (Stories Ads): یکی از جدید ترین روش های تبلیغات است. کاربران اینستاگرام میتوانند از طریق آن در کنار تبلیغ محصولات, افراد را به سایت و دیگر رسانه های مربوط راهنمایی کنند.

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

هدف گذاری در تبلیغات اینستاگرام

پیرو این سوال که چگونه در اینستاگرام  تبلیغ کنیم؟ بهتر است به بحث هدف گذاری بپردازیم. هدف گذاری یکی از اصول تبلیغات است. چراکه با مشخص شدن مخاطب هدف شما روند تبلیغات تغییر میکند.
هدف گذاری در اینستاگرام مانند شبکه فیس بوک بر پایه مکان, اطلاعات جمعی, علائق مخاطبان و هدف گیری خودکار است.
با استفاده از هدف گذاری میتوان محصولات و خدمات خود را به افرادی که میخواهید ارائه کنید. به عنوان مثال: اگر محصولات شما به گونه ای است که میزان جذابیت و خریداری آنها توسط بانوان ایرانی با متوسط سن ۴۰ سال بیشتر باشد, میتوانید با هدف گذاری به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید.

ویژگی هایی که در تبلیغات اینستاگرام هدف گذاری میشوند:

 •  جنسیت ( Target by Gender)
 •  زبان (Target by language)
 • موضوعی (Target by topics)
 • مکان (Geo Targeting)
 •  ملیت و سن (Demographic targeting)
 • رفتار و علاقه ها (Target user behaviours)

شما میتوانید باتوجه به محصولات و خدمات خود, بازار هدف آن را مشخص کنید و تبلیغات اسپانسر شیپ اینستاگرام را برای آنها استفاده کنید. در نتیجه مخاطبان هدف بدون شنیدن نام و یا دیدن محصولات, برند شما را میان دیگر پست ها خواهند دید.

 

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ پیشنهاد ما به شما

بی شک به سراغ این نوع تبلیغ بروید. با ساخت کمپین در اینستاگرام تبلیغات خود را شروع کنید و کسب و کار خود را گسترش دهید. با مشورت و کمک از کارشناسان افراک یک تبلیغ هدفمند و موفق را تجربه کنید. afrak.com مجری اسپانسر شیپ در اینستاگرام میباشد. تماس بگیرید و سود خود را افزایش دهید.  ۲۸۴۲۶۲-۰۲۱

به اشتراک گذاری

نظر شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

شبکه های اجتماعی

با تبلیغات هدفمند، سود خود را تا ۲۵۰٪ افزایش دهید