284262-021

تغییرات استراتژی قیمت گذاری تبلیغ در گوگل در سال جدید

۹ خرداد ۱۳۹۸ آموزشی

اگر با تبلیغ در گوگل آشنایی داشته باشید، حتماً می دانید که دو استراتژی کلی برای تعیین هزینه تبلیغات گوگلی خود می توانید پیش بگیرید. برای قیمت گزاری تبلیغات گوگلی خود،‌ می توانید از دو روش تنظیمات دستی Manual و خودکار Automated استفاده کنید. در روش خودکار شما به گوگل این اختیار را می دهید که بر اساس هدفی که تعریف می کنید، استراتژی مشخصی برای تعیین هزینه ی مزایده تبلیغات شما پیش بگیرد تا  به زعم خودش شما را به بهترین نتیجه ی ممکن در تبلیغات گوگل برساند. به عبارتی شما با این روش، به داده های گوگل اعتماد می کنید تا هزینه ی هر کلیک را متناسب با هدف تبلیغاتی کسب و کارتان و برای گرفتن بهترین نتیجه، تعیین کند.

بر اساس آمارهای گوگل، حدود ۷۰ درصد بازاریابان از روش تعیین هزینه مزایده خودکار در تبلیغات گوگلی خود استفاده می کنند. به همین دلیل و برای پاسخ گویی بهتر به نیازهای تبلیغاتی شما گوگل قابلیتی را به  تنظیمات خودکار هزینه مزایده تبلیغ در گوگل اضافه کرد.

این شیوه ی تنظیمات خودکار که در نوامبر سال ۲۰۱۸اضافه گردید Target Impression Share یا سهم نمایش هدف نام گرفت. با پیش گرفتن این استراتژی برند ها می توانند مطمين باشند که تبلیغ گوگل آنها، در صدر تمامی تبلیغات و بالای نتایج اورگانیک جست و جو گوگل دیده خواهد شد.

تبلیغ در گوگلبرای ساخت اکانت گوگل ادز (گوگل ادوردز) و راه اندازی کمپین های پربازده می توانید از مشاوره رایگان مجموعه افراک بهره مند شوید. کافی است در سایت درخواست مشاوره بدهید یا با این شماره تماس بگیرید: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

 

 

Target Impression Share یک روش قیمت گزاری هوشمند در تبلیغات گوگل است که به صورت خودکار هزینه ی مزایده کلمات کلیدی شما را طوری تنظیم می کند که تبلیغتان بالای صفحه اول نتایج جست و جو گوگل دیده شود. Target Impression Share یا سهم نمایش تبلیغ، انعطاف پذیری و دقت بیشتری را در مدیریت هزینه تبلیغ در گوگل در اختیار شما قرار می دهد برای رسیدن به سهم نمایش و جایگاه دلخواه تبلیغ در گوگل. با این تنظیمات جدید شما می توانید سهم نمایش اول قاطع  Absolute top impression share  یا سهم نمایش اول Top impression share  برای بالاتر دیدن شدن در صفحه اول گوگل استفاده کنید.

این قابلیت جدید اواخر مان ژون در اختیار بازاریابان قرار می گیرد. با اضافه شدن این قابلیت، دو استراتژی تعیین هزینه تبلیغ در گوگل بعنی Target Search Page Location و Target Outranking Share غیر فعال می شود و ادوردزکاران دیگر نمی توانند بر این اساس تبلیغات گوگلی خود را قیمت گزاری و تنظیم کنند.

Target Search Page Location یا جایگاه هدف تبلیغات چیست؟

این قابلیت به شما این امکان را می دهد که هزینه تبلیغات در گوگل خود را طوری تنظیم کنید که بالای نتایج جست و جوی اورگانیک در گوگل در صفحه اول، دیده شوید.

تبلیغ در گوگل

Target Outranking Share چیست؟

این استراتژی، مشابه رویکرد تعیین جایگاه هدف تبلیغات است با این تفاوت که تمرکز این استراتژی جایگاه تبلیغ شما نسبت به رقبا است تا نتایج حاصل از حضور به عنوان لینک اول تبلیغ در گوگل مانند   CPCs, CTR, CP و غیره. این قابلیت به بازاریابان این امکان را می دهد که نسبت به یک رقیب کلیدی با دامین مشخص بالاتر دیده شوند. در این مورد میتوانید دامینی را که می خواهید بالاتر از آن دیده شوید و همچنین درصدی که می خواهید آن دامین را بالاتر دیده شود را مشخص کنید.

تبلیغ در گوگل

 

تا آخر ماه ژوئن سال ۲۰۱۹، این دو قابلیت در تعیین استراتژی قیمت گزاری تبلیغات گوگلی غیر فعال می شوند. تا اواخر سال میلادی جاری نیز کلیه کمپین های تبلیغ در گوگلی که هنوز از این استراتژی های قیمت گزاری استفاده می کنند به صورت خودکار تنظیمات استراتژی قیمت گزاری Target Impression Share روی آنها فعال خواهد شد. بعد از این جابجایی کمپین های تبلیغ در گوگل، به صورت خودکار بر اساس سهم نمایش قبلی تبلیغ و جایگاه هدف گذاری شده، بهینه سازی خواهند شد.

به اشتراک گذاری

نظر شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

شبکه های اجتماعی

با تبلیغات هدفمند، سود خود را تا ۲۵۰٪ افزایش دهید