32112-031 91099910-021

بالا بردن بازدید سایت (ترافیک سایت) با تکنیک های ساده و موثر

۲۱ دی ۱۳۹۸ دیجیتال مارکتینگ

چگونه ترافیک بیشتر و باکیفیت‌تر به سایت خود روانه کنیم؟

میزان بازدید یا ترافیک وب‌سایت، شاخص و عاملی مهم در رشد هر کسب‌وکار است. بالا بردن بازدید وب‌سایت در موارد زیر به کمک شما می‌آید:

 • میزان کارآمدی بازاریابی شما را مشخص می‌کند.
 • باعث می‌شود مخاطبان‌تان را بیشتر بشناسید و بتوانید بر اساس آن تصمیمات بهتری بگیرید.
 • سئو و اعتبار شما در موتورهای جست‌وجو را افزایش می‌دهد.
 • سرنخ ( lead ) بیشتر از مخاطبان و در نهایت مشتریان بیشتری برای کسب‌وکار شما به همراه دارد.

با این حال، پیش‌نیاز رسیدن به این نتایج، هدایت کردن ترافیک «باکیفیت» به وب‌سایت است. در این مطلب، تکنیک‌های ساده و موثر برای بالا بردن بازدید وب‌سایت را مرور خواهیم کرد. با افراک همراه باشید.

ترافیک باکیفیت مهم است!

بالا بردن بازدید وب‌سایت اگر با افزایش تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری ( conversion ) همراه نباشد، به معنی این است که از راه درستی صورت نگرفته و ترافیک باکیفیت به وب‌سایت شما روانه نکرده است. روش‌های متعددی برای بالا بردن نرخ تبدیل وجود دارد؛ از جمله قرار دادن فراخوان عمل ( call to action ) در مکان‌های مناسب، قرار دادن محتوایی که مخاطبان در جست‌وجوی آن هستند، بهبود تجربه کاربری ( UX ) و …؛ اما اولین قدم در این زمینه، هدایت مخاطبان مناسب به وب‌سایت است.

هدف، تنها بالا بردن بازدید وب‌سایت نیست؛ بلکه هدایت مخاطبان صحیح یا به عبارتی ترافیک «باکیفیت» به وب‌سایت است. مخاطبانی که به احتمال زیاد منجر به افزایش سرنخ و جذب مشتری جدید می‌شوند.

استراتژی‌هایی که به شیوه صحیح باعث بالا بردن بازدید وب‌سایت شما می‌شوند

برای بالا بردن بازدید وب‌سایت، یک ابزار همه‌کاره وجود ندارد! ابزاری که به حال خود رهایش کنید و برای وب‌سایت شما ترافیک باکیفیت به همراه داشته باشد. در عوض، ترکیبی از ابزارها و کانال‌ها در این زمینه وجود دارند. بعضی از آنها نیازمند تلاش و پیگیری، بعضی نیازمند صرف زمان و بعضی نیازمند پرداخت هزینه هستند. برخی از ابزارها و استراتژی‌هایی که منجر به افزایش ترافیک وب‌سایت شما می‌شوند عبارت‌اند از :

 • سئوی درون‌صفحه (On-Page SEO)
 • سئوی برون‌صفحه (Off-Page SEO)
 • بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
 • تبلیغات آنلاین
 • بلاگ‌نویسی
 • و …

در قسمت‌های بعدی به برخی از کارآمدترین و قابل اعتمادترین روش‌های این لیست برای افزایش ترافیک وب‌سایت می‌پردازیم:

۱. سئوی درون‌صفحه (On-Page SEO) را بهبود دهید

برای بالا بردن جایگاه هر صفحه از وب‌سایت شما در لیست نتایج موتورهای جست‌وجو، تکنیک‌های متعددی وجود دارد. تکنیک‌هایی که به صورت کلی در حوزه SEO و خصوصا در موردی که گفتیم، در حوزه On-Page SEO (سئوی درون‌صفحه)‌ قرار می‌گیرند.

از جمله این تکنیک‌ها می‌توان به تولید محتوای باکیفیت که مخاطبان شما در جست‌وجوی آن هستند و نگارش توضیح متای ( Meta Description ) مناسب اشاره کرد. توضیح متا، در واقع متنی است که در زیر هر نتیجه از لیست نتایج موتورهای جست‌وجو نمایش داده می‌شود و توضیح می‌دهد که آن نتیجه (صفحه)‌ درباره چیست. تکنیک‌هایی مانند این روش، ساده و رایگان هستند، اما باید برای آن‌ها وقت بگذارید و آن‌ها را جدی بگیرید!

اگر علاقه‌مند به دانستن تکنیک‌های بیشتر سئو هستید، پیشنهاد می‌دهیم این مقاله را از دست ندهید:

بهبود سئو سایت با ترندهای برتر سئو در سال ۲۰۲۰

راهکارهای بالا بردن بازدید وب سایت : سئو

۲. بک‌لینک ( backlink ) ایجاد کنید

بک‌لینک، پیوندی به وب‌سایت شما از دیگر وب‌سایت‌ها است. بک‌لینک از وب‌سایت‌های مرتبط و معتبر به وب‌سایت شما، نه تنها کسب‌وکار شما را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار می‌دهد، بلکه باعث بالا بردن بازدید وب‌سایت و هدایت ترافیک باکیفیت به آن می‌شود. علاوه بر این موضوع، در صورتی که وب‌سایت‌های معتبر به وب‌سایت شما لینک دهند، اعتبار وب‌سایت شما در گوگل نیز افزایش می‌یابد. افزایش اعتبار وب‌سایت نیز به رنکینگ بالاتر و در نتیجه باز هم به بالا بردن بازدید وب‌سایت و ترافیک باکیفیت منجر می‌شود. در نتیجه این روش کاملا سودمند است!

راهکارهای بالا بردن بازدید وب سایت : ایجاد بک لینک

۳. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ( Social Media Marketing )

شبکه‌های اجتماعی از محبوب‌ترین ابزارهای بازاریابی هستند ونقشی کلیدی در بالا بردن بازدید وب‌سایت‌ ها ایفا می‌کنند. از تولید محتوا و تبلیغات در فیسبوک ( facebook ) ، توییتر ( twitter ) ، اینستاگرام (instagram ) ، لینکدین ( linkedin ) و دیگر شبکه‌های اجتماعی برای هدایت کردن ترافیک باکیفیت به وب‌سایت خود استفاده کنید. در این صورت مخاطبان شبکه‌های اجتماعی خود را به بازدیدکنندگان وب‌سایت و در نهایت به مشتریان تبدیل می‌کنید.

تولید محتوای سودمند و جذاب برای شبکه‌های اجتماعی به آن سختی که فکر می‌کنید نیست! شما در حوزه فعالیت خود متخصص هستید؛ فقط کافی است محتوای جذاب مرتبط با تخصص خود را برای مخاطبان ساده‌سازی کنید.

در پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود، هشتگ‌ها را فراموش نکنید؛ چرا که باعث می‌شود بیشتر در دسترس و معرض دید مخاطبان خود قرار بگیرید و افزایش ترافیک وب‌سایت خود را تجربه کنید.

راهکارهای بالا بردن بازدید وب سایت : بازاریابی شبکه های اجتماعی

۴. صفحات فرود ( landing page ) مناسب طراحی کنید

صفحات فرود، از ابزارهای کارآمد برای بالا بردن بازدید وب‌سایت شما هستند. این صفحات، صفحات خاصی هستند که منحصرا برای پیشنهادات مرتبط با محصولات و خدمات شما طراحی می‌شوند. پیشنهاداتی مانند کدهای تخفیف، دانلود یک ایبوک رایگان، معرفی یک رویداد خاص و …؛ علاوه بر این، صفحات فرود می‌توانند مقصد مناسبی برای تبلیغات آنلاین شما از جمله تبلیغات در گوگل باشند.

ویژگی شاخص صفحات فرود، تمرکز بر یک فراخوان عمل ( Call To Action ) خاص است. طراحی مناسب صفحات فرود احتمال موفق بودن این فراخوان عمل را افزایش می‌دهد که در نتیجه نرخ تبدیل وب‌سایت شما را بهبود می‌بخشد.

راهکارهای بالا بردن بازدید وب سایت : طراحی صفحات فرود

۵. کلمات کلیدی دنباله‌دار ( Long-Tail Keywords )‌ را هدف بگیرید

کلمات کلیدی، کلمات یا عباراتی هستند که صفحات وب‌سایت شما را با آنچه افراد جست‌وجو می‌کنند مرتبط می‌سازند. با انتخاب صحیح کلمات کلیدی در محتوای وب‌سایت خود به‌گونه‌ای که مرتبط و باکیفیت باشند، بسیار راحت‌تر به مشتریان هدفتان خواهید رسید و در نتیجه ترافیک وب‌سایت‌تان افزایش می‌یابد.

هرچه کلمات کلیدی عمومی‌تر باشند، در جست‌وجوهای بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما در عین حال، افزایش رنک در آنها نیز به مراتب دشوارتر است. از طرفی با هدف گرفتن کلمات کلیدی دنباله‌دار،  شانس بیشتری برای افزایش رنک و در نتیجه بالا بردن بازدید وب‌سایت خواهید داشت.

برای مثال اگر کسب‌وکار شما مرتبط با فروش کفش است، شانس شما برای افزایش رنک در کلمه کلیدی «خرید کفش مردانه مجلسی» بالاتر از کلمات کلیدی عمومی مانند «کفش» است.

دقت کنید کلمات کلیدی باید کاملا مرتبط با محصولات و خدمات شما باشند. در این صورت، مخاطبان مناسب‌تر و ترافیک باکیفیت‌تری به وب‌سایت شما هدایت می‌شود. از ابزارهای متعددی که در زمینه انتخاب کلمات کلیدی مناسب به شما کمک می‌کنند استفاده کنید و از نتایج انتخاب کلمات کلیدی مناسب در افزایش ترافیک وب‌سایت ، شگفت‌زده شوید!

راهکارهای بالا بردن بازدید وب سایت : کلمات کلیدی مناسب

۶. از بازاریابی ایمیلی ( email marketing ) غافل نشوید

صرف نظر از مقیاس هر کسب‌وکار، شیوه اختصاص بودجه بازاریابی آن، موضوعی بسیار مهم است. این نکته خصوصا برای کسب‌وکارهای کوچک که بودجه‌ای محدود دارند حائز اهمیت است. یکی از بهترین شیوه‌ها برای بالا بردن بازدید وب‌سایت این کسب‌وکارها، بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ است.

هر مقدار پولی که در بازاریابی هزینه می‌شود، باید ارزشش را داشته باشد و کسب‌وکارهای کوچک معمولا به دنبال شیوه‌هایی از بازاریابی هستند که به وسیله آنها بتوانند با یک تیر، چند هدف را نشانه بگیرند. این کسب‌وکارها معمولا بودجه راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی متعدد که رسانه‌های مختلفی را پوشش دهد، در اختیار ندارند. بازگشت سرمایه برای آنها بسیار مهم است.

بازاریابی ایمیلی، شیوه‌ای کارآمد برای کسب‌وکارهای کوچک است که به وسیله آن می‌توانند به مشتریان خود، دسترسی پیدا کنند؛ مشتری جدید جذب کنند و آوازه برند خود را گسترش دهند. علاوه بر این، مدیریت یک کمپین ایمیلی، بسیار ساده‌تر از آن است که اکثر افراد فکر می‌کنند!

اگر مایل هستید از مزیت‌های ایمیل مارکتینگ بیشتر مطلع شوید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

بازاریابی ایمیلی چگونه به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟

راهکارهای بالا بردن بازدید وب سایت : بازاریابی ایمیلی

۷. تعامل آنلاین خود با مخاطبان را افزایش دهید

فعال بودن در فضای مجازی، ابزاری رایگان و بسیار کارآمد برای بالا بردن بازدید وب‌سایت شما است. در گروه‌های آنلاین و وب‌سایت‌های مرتبط با کسب‌وکارتان فعال باشید؛ به سوالات و کامنت‌های شبکه‌های اجتماعی و بلاگ‌ها پاسخ دهید و محتوای جذاب در اختیار جامعه مرتبط با خدماتتان قرار دهید. هرچه با مخاطبان خود بیشتر در تعامل باشید، بیشتر شناخته می‌شوید و ترافیک بیشتری به وب‌سایت خود هدایت می‌کنید.

البته به این نکته توجه کنید که در این زمینه افراط نکنید! به عنوان مثال، اگر در هرکامنتی که پاسخ می‌دهید لینکی از وب‌سایت‌تان قرار دهید، بیشتر باعث آزار مخاطبان‌تان خواهید شد تا افزایش ترافیک وب‌سایت! بنابراین در این زمینه، هدف اول شما تعامل با مخاطبان باشد و افزایش ترافیک وب‌سایت در اولویت‌های بعدی قرار گیرد.

راهکارهای بالا بردن بازدید وب سایت : تعامل با کاربران در فضای مجازی

کلام آخر

افزایش ترافیک وب‌سایت ، یک شبه اتفاق نمی‌افتد. این موضوع، نیازمند صرف زمان و هزینه است؛ اما نتایجی که به همراه دارد قطعا ارزشش را خواهد داشت. خدمات افراک از جمله تبلیغات گوگلی ، تبلیغ در اینستاگرام و … می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. بنابراین فرصت مشاوره رایگان با افراک را از دست ندهید:

درخواست مشاوره رایگان

به اشتراک گذاری

نظر شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

شبکه های اجتماعی

با تبلیغات هدفمند، سود خود را تا ۲۵۰٪ افزایش دهید