32112-031 91099910-021

آشنایی با بازاریابی در شبکه های اجتماعی: بازاریابی در یوتیوب (Youtube)

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ تبلیغ در شبکه های اجتماعی

امروز شبکه‌های اجتماعی در به عنصری مهم در استراتژی بازاریابی بسیاری از شرکت‌ها تبدیل شده‌اندبه گونه‌ای که بیش از ۹۰ درصد از بازاریاب‌ها از شبکه‌های اجتماعی در کمپین‌های خود استفاده می‌کنند. فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی چه در قالب پست‌های بلاگ، توییت یا ویدئو باشد، شما می‌توانید از بازاریابی در شبکه های اجتماعی ( مثلا بازاریابی در یوتیوب youtube) برای افزایش آگاهی از برند کسب‌وکار خود و درک بهتر مخاطبان خود استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که بتوانند محصولات و خدمات خود را به مخاطبان هدفشان معرفی کنند. امروزه دیگر بر هیچ کسب‌وکاری پوشیده نیست که حضور و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی برای تعامل با مخاطبان و جذب مشتریان جدید الزامی است. بر اساس مطالعات اخیر، ۷۹ درصد جمعیت کشورهایی که دسترسی آسان به اینترنت دارند، در حداقل یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند و فعالیت دارند.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی از محبوب‌ترین روش‌های بازاریابی است و نقشی کلیدی در بالا بردن بازدید وب‌سایت‌ ها ایفا می‌کند. از تولید محتوا و بازاریابی در فیسبوک ( facebook ) ، توییتر ( twitter ) ، اینستاگرام (instagram ) ، لینکدین ( linkedin ) و دیگر شبکه‌های اجتماعی برای هدایت کردن ترافیک باکیفیت به وب‌سایت خود استفاده کنید. در این صورت مخاطبان شبکه های اجتماعی خود را به بازدیدکنندگان وب‌سایت و در نهایت به مشتریان تبدیل می‌کنید.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به معنای استفاده کسب‌وکارها از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی به منظور تعامل با کاربران، برندینگ، افزایش فروش و افزایش ترافیک وب‌سایت است. پروسه بازاریابی در شبکه های اجتماعی شامل تولید محتوای جذاب، ارتباط و گفت‌وگو با کاربران، تحلیل نتایج و تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی است.

محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین، پینترست و یوتیوب هستند. در این مجموعه ویدئویی با هرکدام از این شبکه‌ها و نکات بازاریابی در آنها آشنا می‌شویم. در پنجمین قسمت از این مجموعه به موضوع بازاریابی در اینستاگرام (Instagram) پرداختیم. در این قسمت، با یوتیوب (youtube) و بازاریابی در یوتیوب آشنا می‌شویم. با افراک همراه باشید.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی : بازاریابی در یوتیوب youtube

اهمیت بازاریابی در یوتیوب (Youtube)

یوتیوب در سال ۲۰۰۵ تاسیس و در سال ۲۰۰۶ توسط گوگل خریداری شد. یوتیوب بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی اشتراک ویدئو و بزرگ‌ترین موتور جست‌وجو پس از گوگل است. این شبکه، یکی از سه وب‌سایت برتر دنیا است. بازدیدکنندگان به صورت روزانه صدها میلیون ساعت ویدئو در یوتیوب می‌بینند. آنها می‌توانند لایک بگذارند، کامنت بگذارند و ویدئوی مورد علاقه‌شان را با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند. دموگرافی مخاطبان یوتیوب بیشتر به جوانان و نوجوانان متمایل است. تعداد بزرگسالان ۱۸ تا ۴۹ سال در یوتیوب بیشتر از هر تلویزیون کابلی در ایالات متحده است.

یوتیوب به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا با جمعیت زیادی از مخاطبان در ارتباط باشند. کاربران برای دیدن محتوای منحصربه‌فرد به یوتیوب می‌آیند و می‌توانند در آن به نحوی با جامعه در ارتباط باشند که در هیچ رسانه سنتی مانند تلویزیون، امکان‌پذیر نیست. همچنین یوتیوب رایگان است و کار کردن با آن راحت است؛ این موضوع باعث می‌شود یوتیوب یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی باشد.

وقتی کسب‌وکارها یک کانال برای برندشان در یوتیوب ایجاد می‌کنند، می‌توانند محتوای جذاب برای مخاطبان به اشتراک بگذارند و با آنها تعامل کنند. این موضوع باعث وفاداری کاربران به آن کانال می‌شود. کسب‌وکارها همچنین می‌توانند نظر کاربران درباره کسب‌وکارشان را با بررسی کامنت‌های آنها بفهمند. ابزارهای تحلیل یوتیوب، امکان بررسی بازدهی یک کانال و ویدئوهایش را فراهم می‌کند و اطلاعات به‌روزی درباره بازدیدها، تعاملات، دموگرافی کاربران و … ارائه می‌دهد. یوتیوب همچنین ابزاری بسیار کارآمد برای تیم فروش است تا به کاربران درباره محصولات و خدمات‌ آموزش دهند. تیم بازاریابی نیز می‌تواند تیزرهای ویدئویی درباره محصولات و خدمات جدید تولید کند و با این کار باعث هیجان کاربران و افزایش تعامل و نرخ تبدیل شوند.

در این ویدئو به ویژگی‌ها و مزیت‌های یوتیوب برای کاربران و بازاریابی در یوتیوب برای کسب‌وکارها می‌پردازیم:

به اشتراک گذاری

نظر شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

شبکه های اجتماعی

با تبلیغات هدفمند، سود خود را تا ۲۵۰٪ افزایش دهید