32112-031 91099910-021

آشنایی با بازاریابی در شبکه های اجتماعی: بازاریابی در لینکدین (LinkedIn)

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ تبلیغ در شبکه های اجتماعی

امروز شبکه‌های اجتماعی در به عنصری مهم در استراتژی بازاریابی بسیاری از شرکت‌ها تبدیل شده‌اندبه گونه‌ای که بیش از ۹۰ درصد از بازاریاب‌ها از شبکه‌های اجتماعی در کمپین‌های خود استفاده می‌کنند. فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی چه در قالب پست‌های بلاگ، توییت یا ویدئو باشد، شما می‌توانید از بازاریابی در شبکه های اجتماعی ( مثلا بازاریابی در لینکدین ) برای افزایش آگاهی از برند کسب‌وکار خود و درک بهتر مخاطبان خود استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که بتوانند محصولات و خدمات خود را به مخاطبان هدفشان معرفی کنند. امروزه دیگر بر هیچ کسب‌وکاری پوشیده نیست که حضور و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی برای تعامل با مخاطبان و جذب مشتریان جدید الزامی است. بر اساس مطالعات اخیر، ۷۹ درصد جمعیت کشورهایی که دسترسی آسان به اینترنت دارند، در حداقل یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند و فعالیت دارند.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی از محبوب‌ترین روش‌های بازاریابی است و نقشی کلیدی در بالا بردن بازدید وب‌سایت‌ ها ایفا می‌کند. از تولید محتوا و بازاریابی در فیسبوک ( facebook ) ، توییتر ( twitter ) ، اینستاگرام (instagram ) ، لینکدین ( linkedin ) و دیگر شبکه‌های اجتماعی برای هدایت کردن ترافیک باکیفیت به وب‌سایت خود استفاده کنید. در این صورت مخاطبان شبکه های اجتماعی خود را به بازدیدکنندگان وب‌سایت و در نهایت به مشتریان تبدیل می‌کنید.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به معنای استفاده کسب‌وکارها از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی به منظور تعامل با کاربران، برندینگ، افزایش فروش و افزایش ترافیک وب‌سایت است. پروسه بازاریابی در شبکه های اجتماعی شامل تولید محتوای جذاب، ارتباط و گفت‌وگو با کاربران، تحلیل نتایج و تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی است.

محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین، پینترست و یوتیوب هستند. در این مجموعه ویدئویی با هرکدام از این شبکه‌ها و نکات بازاریابی در آنها آشنا می‌شویم. در سومین قسمت از این مجموعه به موضوع بازاریابی در توییتر (twitter) پرداختیم. در این قسمت، با لینکدین (linkedin) و بازاریابی در لینکدین آشنا می‌شویم.با افراک همراه باشید.

‫لینکدین‬‫،‬‫ که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد‬‫،‬‫ بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی متخصصان است. ‫لینکدین بستری برای حضور حرفه‌ای شما در دنیای آنلاین است و باعث می‌شود ‫با همکلاسی‌ها و دوستانتان در ارتباط باشید‬‫،‬‫ متخصصان هر حوزه و ایده‌های جدید آنها را کشف کنید و فرصت‌های شغلی ‫را در میان شبکه گسترده‌ای از حرفه‌ای‌ها پیدا کنید‬‫.‬‫ دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها ‫شبکه رو به رشد کاربران لینکدین را تشکیل می‌دهند‬‫.‬‫

پروفایل لینکدین شما ‫به عنوان رزومه شماست که می‌تواند تخصص‬‫،‬‫ تجربه و تحصیلات شما را نشان دهد. ‫پروفایل شما توسط میلیون‌ها جست‌وجوی روزانه‌ای که در لینکدین صورت می‌گیرد، قابل دسترسی است. ‫برای پیشی گرفتن از رقبا‬‫،‬‫ می‌توانید آمارهای دیگر شرکت‌ها ‫صنایع و اشخاص را دنبال کنید و تصمیمات مرتبط با کسب‌وکار و شغل خود را هوشمندانه‌تر اتخاذ کنید. ‫با خرید اشتراک Premium لینکدین‬‫،‬‫ کاربران می‌توانند ‫جست‌وجوی خود را گسترش دهند و با افراد خارج از شبکه خود ارتباط بگیرند.

صفحات کمپانی لینکدین برای کسب‌وکارها این فرصت را فراهم می‌کند ‫که با بزرگ‌ترین شبکه آنلاین کارجویان‬‫،‬‫ کارمندان‬‫،‬‫ مشتریان بالقوه ‫شرکا و‬‫.‬‫‬‫.‬‫‬‫.‬‫ در ارتباط باشند‬‫.‬‫ کاربران می‌توانند صفحات کمپانی لینکدین را دنبال کنند ‫و از توسعه شرکت‌هایی که به آنها علاقه‌مند هستند، مطلع شوند؛ ‫همچنین محصولات و خدمات آنها را مقایسه کنند و از فرصت‌های شغلی اطلاع پیدا کنند. در این ویدئو به ویژگی‌ها و مزیت‌های لینکدین برای کاربران و بازاریابی در لینکدین برای کسب‌وکارها می‌پردازیم.

به اشتراک گذاری

نظر شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

شبکه های اجتماعی

با تبلیغات هدفمند، سود خود را تا ۲۵۰٪ افزایش دهید