32112-031 91099910-021

آشنایی با بازاریابی در شبکه های اجتماعی: بازاریابی در توییتر (Twitter)

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ تبلیغ در شبکه های اجتماعی

امروز شبکه‌های اجتماعی در به عنصری مهم در استراتژی بازاریابی بسیاری از شرکت‌ها تبدیل شده‌اندبه گونه‌ای که بیش از ۹۰ درصد از بازاریاب‌ها از شبکه‌های اجتماعی در کمپین‌های خود استفاده می‌کنند. فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی چه در قالب پست‌های بلاگ، توییت یا ویدئو باشد، شما می‌توانید از بازاریابی در شبکه های اجتماعی ( مثلا بازاریابی در توییتر ) برای افزایش آگاهی از برند کسب‌وکار خود و درک بهتر مخاطبان خود استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که بتوانند محصولات و خدمات خود را به مخاطبان هدفشان معرفی کنند. امروزه دیگر بر هیچ کسب‌وکاری پوشیده نیست که حضور و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی برای تعامل با مخاطبان و جذب مشتریان جدید الزامی است. بر اساس مطالعات اخیر، ۷۹ درصد جمعیت کشورهایی که دسترسی آسان به اینترنت دارند، در حداقل یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب عضو هستند و فعالیت دارند.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی از محبوب‌ترین روش‌های بازاریابی است و نقشی کلیدی در بالا بردن بازدید وب‌سایت‌ ها ایفا می‌کند. از تولید محتوا و بازاریابی در فیسبوک ( facebook ) ، توییتر ( twitter ) ، اینستاگرام (instagram ) ، لینکدین ( linkedin ) و دیگر شبکه‌های اجتماعی برای هدایت کردن ترافیک باکیفیت به وب‌سایت خود استفاده کنید. در این صورت مخاطبان شبکه های اجتماعی خود را به بازدیدکنندگان وب‌سایت و در نهایت به مشتریان تبدیل می‌کنید.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به معنای استفاده کسب‌وکارها از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی به منظور تعامل با کاربران، برندینگ، افزایش فروش و افزایش ترافیک وب‌سایت است. پروسه بازاریابی در شبکه های اجتماعی شامل تولید محتوای جذاب، ارتباط و گفت‌وگو با کاربران، تحلیل نتایج و تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی است.

محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین، پینترست و یوتیوب هستند. در این مجموعه ویدئویی با هرکدام از این شبکه‌ها و نکات بازاریابی در آنها آشنا می‌شویم. در دومین قسمت از این مجموعه به موضوع بازاریابی در فیسبوک (facebook) پرداختیم. در این قسمت، با توییتر (twitter) و بازاریابی در توییتر آشنا می‌شویم.با افراک همراه باشید.

توییتر یک شبکه اجتماعی باز است که افراد از طریق آن می‌توانند توسط پیام‌های کوتاهی که توییت نام دارند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. از اشتراک خبرهای فوری و انتشار اخبار جدید درباره یک کسب‌وکار گرفته تا دنبال کردن سلبریتی‌های مورد علاقه، کاربران از توییتر استفاده می‌کنند تا با یکدیگر در ارتباط باشند و موضوعات جدیدی هر روز کشف کنند. توییتر که در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی برای متخصصان جوان است؛ هرچند همه گروه های سنی، از زمان تاسیس توییتر تا کنون رشد داشته‌اند.

توییتر کاربران را تشویق می‌کند تا با اشخاص برندها و رسانه‌ها در ارتباط باشند و جریانی از پیام‌های لحظه‌ای که مورد علاقه‌شان است را دریافت کنند. کاربران، پیام‌های متنی، تصاویر، ویدئوها و لینک‌ها را در اولین فرصت در توییتر به اشتراک می‌گذارند که باعث می‌شود جست‌وجو در این شبکه با نتایج لحظه‌ای و مفید همراه باشد.

توییتر برای کسب‌وکارها نیز ارتباطی دو طرفه با مشتریان، پیمان‌کاران، شرکا و کارمندان فراهم می‌کند. در این ویدئو به ویژگی‌ها و مزیت‌های توییتر برای کاربران و بازاریابی در توییتر برای کسب‌وکارها می‌پردازیم.

به اشتراک گذاری

نظر شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

شبکه های اجتماعی

با تبلیغات هدفمند، سود خود را تا ۲۵۰٪ افزایش دهید