7 فایده و مزیت تبلیغات کلیکی

1. نتیجه دهی سریع تبلیغات کلیکی
در دنیا شیوه های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد. برخی از آن ها نتیجه گیری بلند مدت داشته و برخی کوتاه مدت. اما بدون شک تبلیغات کلیکی، زود بازده ترین تبلیغات دنیا هستند. در واقع تبلیغات کلیکی در لحظه پاسخ میدهند! البته این به آن معنا نیست که تبلیغات کلیکی لزوما برای هر شرکت و با هر هدفی بهترین نوع تبلیغات هستند بلکه این بستگی به شرایط شرکت و نوع خدمات و محصولات و اهداف آن دارد.
2. قابل سنجش بودن تبلیغات کلیکی
شاید یکی از بزرگترین مشکلات انوع تبلیغات، دشوار بودن سنجش میزان موفقیت آن هاست. برای مثال زمانی که شما صد ها ملیون تومان خرج تبلیغات بنری در سطح شهر میکنید، چگونه میتوانید بسنجید که چه میزان از افزایش تعداد مشتریان شما حاصل تبلیغات شما بوده است و نه مثلا افزایش کیفیت محصولات شما یا حذف شدن رقیبانتان؟ تبلیغات کلیکی قابلیت سنجش را تا حد زیادی بالا برده است. در این نوع تبلیغات شما میتوانید ببینید چه تعداد از افراد با جستجوی چه چیزی وارد وبسایت شما شده اند و چه تراکنش و فعالیتی در وبسایت شما داشته اند.
3. مخاطبتان را خودتان انتخاب میکنید!
در تبلیغات گوگلی شما انتخاب میکنید که چه کسانی با جستجوی چه کلید واژه هایی در چه ساعاتی از روز و در کدام مکان های جغرافیایی تبلیغات شما را ببینند! چنین دقتی در انتخاب مخاطب بدون شک در هیچ یک از انواع دیگر تبلیغات قابل مشاهده نیست. در واقع شما برای هر ریال از هزینه ای که صرف تبلیغات میکنید میتوانید برنامه داشته باشید!
4. استفاده برای برند سازی
برند سازی در دنیای تبلیغات امروز دنیا موضوعی بسیار مهم و تخصصی است. اینکه اگر شما با صرف هزینه و زمان یک برند جدید در یک حوزه تاسیس کرده اید، چگونه بتوانید در کمترین زمان اسم آن برند را بر سار زبان ها انداخته و هرچه زودتر به رقابت میان برند ها وارد شده و شروع به سود دهی کنید. استفاده از تبلیغات گوگلی در حد وسیع، یکی از روش هایی است که میتواند در مدت کوتاهی، نام برند شما را بر سر زبان ها بیندازد.
5. مشتریان نزدیک به محل خود را از دست ندهید!
یکی از بهترین امکانات تبلیغات کلیکی، قدرت انتخاب حوزه ی مکانی نشان دادن تبلیغ است. این موضوع قابلیت استفاده فراوانی دارد. برای مثال اگر برند خدمات رسان شما دارای تعدادی شعب در سطح شهر است، میتوانید مشخص کنید که افراد نزدیک به محل شعبه های شما بیشتر تبلیغات شما را دیده و به محض جستجوی کلید واژه های مرتبط وارد وبسایت شما شوند.
6. قابلیت استفاده با هر بودجه ای
از معدود تبلیغاتی که با هر میزان بودجه میتوان وارد آن شد، تبلیغات کلیکی است. متاسفانه تبلیغات به طور کل موضوعی است گران قیمت! تبلیغات ارزان نیز معمولا بازده مورد نظر را ندارند. اما در این میان تبلیغات کلیکی، تبلیغاتی هستند که با هر میزان بودجه میتوان وارد آن شد و به همان میزان نیز بازده دریافت کرد.
7. قابلیت استفاده به عنوان ابزار سنجش مشتریان
تبلیغات کلیکی به این دلیل که قابلیت سنجش دارند بسیار قابل استفاده هستند. به طور مثال شما میتوانید برای مکان های جغرافیایی گوناگون تبلیغ کنید، و سپس نتایج را ارزیابی کنید که مردم کدام شهر ها یا محله ها بیشتر خریدار محصولات شما هستند. یا اینکه ارزیابی کنید مشتریان شما بیشتر در چه ساعات و روزهایی به خدمات شما نیاز داشته اند. از این طریق میتوانید برای انواع تبلیغات دیگرتان نیز بهتر برنامه ریزی کنید.

2018-03-10T13:20:02+00:00

About the Author:

Leave A Comment