6 ترفند برای نشان داده شدن مطلب وبلاگ شما در صفحه اول گوگل

نمایش مطلب وبلاگ در صفحه ی اول گوگل کار ساده ای نیست اما کار غیر قابل دسترسی نیز نیست. قطعا زمانی که هر کس برای نگارش یک مطلب در بلاگ خود میکند برای وی با ارزش است و حداقل توقع فرد از صرف وقتش، دیده شدن مطلب در صفحه ی اول جستجوی گوگل است. در این مطلب ما تلاش میکنیم با اشاره به چند مورد کلیدی، به شما آموزش آوردن وبلاگ به صفحه ی اول گوگل را ارائه دهیم.

1. استفاده از بهترین کلمات کلیدی
اگر میخواهید مطلب وبلاگ شما در گوگل نشان داده شود، قطعا باید بدانید افرادی که مطلب شما به دردشان میخورد اغلب با چه کلید واژه هایی به دنبال آن مطلب میگردند. برای مثال اگر مطلب شما در ارتباط با سفر به کشور سریلانکا است، باید بدانید اغلب افراد برای دسترسی به چنین مطلبی، چگونه منظور خود را جستجو میکنند. مثلا عبارت “شیوه ی سفر به سریلانکا” بیشتر مورد جستجو است یا “سفرنامه سریلانکا” یا “چگونه به سریلانکا سفر کنم؟”. برای یافتن بهترین کلمات کلیدی برای مطلب خود، میتوانید از Google keyword planner استفاده نمایید. در این وبسایت که از جمله خدمات گوگل است، میتوانید ببینید با کید واژه ی سریلانکا، بیشترین عبارات جستجو شده چه چیز هایی بوده است. اگر یک عبارت، بسیار بیش از عبارات دیگر مورد استفاده قرار گرفته است، میتوانید آن عبارت را عینا عنوان مطلب خود نمایید.

2. مصنوعی نکردن مطلب
برخی از بلاگ نویسان برای اطمینان از نشان داده شدن مطلبشان در صفحه ی اول گوگل، به صورت مصنوعی و غیر قابل قبولی مدام کلمه ی کلیدی مورد نظر خود را در هر خط و عبارتی از مطلب خود تکرار میکند. تجربه ی بلاگ نویسان نشان میدهد این کار نه تنها بی فایده، که در پاره ای اوقات زیان آور است چرا که اولا مخاطب شما به سرعت متوجه کم کیفیت بودن مطلب شما شده و از بلاگ شما خارج میشود، و دوما گوگل میتواند به کمک ابزار های خود متوجه کلک شما بشود. بهترین کار این است که ابتدا مطلبتان را بدون کوچکترین توجهی به سئو بنویسید، و پس از نگارش مطلب دوباره آن را بازبینی کرده و هرجا به نظر میرسید میتوانید کلید واژه را بدون خدشه به مطلب و مصنوعی کردن آن وارد کنید، این کار را بکنید.

3. استفاده از پلاگین های بررسی سئو
برخی از پلاگین ها در بازار های دیجیتال یافت میشوند که به بلاگ شما اضافه شده و به شما مواردی را جهت بهبود مطلبتان گوشزد میکنند. برای مثال ممکن است به شما پیشنهاد دهند که مطلب خود را کمی بلند یا کوتاه کنید، عکسی در آن بگذارید یا لینکی خارجی را در آن بگنجانید. استفاده از این ابزار در صورت در دسترس بودن، بسیار توصیه میشود.

4. لینک وبلاگ به شبکه های اجتماعی
چه وبلاگ شخصی دارد و چه بلاگ شرکتی، توصیه میکنیم آدرس شبکه های اجتماعی خود یا شرکتتان را در بلاگ خود در بهترین جا به اشتراک بگذارید و همچنین آخرین مطالب نگاشته شده در بلاگ را همراه با لینک مرتبط در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. به نظر میرسد این کار هم در بهبود سئو و هم جلب اعتماد و صمیمیت مخاطب و مشتری بسیار تاثیر گذار است.

5. کپی نکنید!
بسیاری از افراد، برای اینکه مطلب کارامدی بنویسند، چندین صفحه ی مرتبط با مطلباشان در وب را باز کرده و از هر مطلبی چند خط کپی میکنند تا مطلب آن ها ترکیبی از بهترین مطالب شود. البته که این کار اشتباه خواهد بود. بهترین کار این است که ابتدا تمامی این مطالب را بخوانید و سپس برداشت و آنالیز خود از آن ها را بنویسید.

6. توجه ویژه به پاراگراف اول
پاراگراف اول را با حساسیت بیشتری بنویسید. معمولا اولین پاراگراف مطالب در وبلاگ ها، هم برای موتور های جستجو و هم برای مخاطب شما ارزش بیشتری دارد. به تمام سوال هایی که قصد پاسخگویی به آن ها را در مطلب خود دارید، در پاراگراف اول اشاره کنید و بگویید که میخواهید چه چیزی را به دانش مخاطب خود اضافه کنید.

2018-02-11T19:52:11+00:00

About the Author:

Leave A Comment