گوگل قابلیت مشاهده تصاویر را از نتایج جستجو حذف کرد

گوگل یکی از مهم‌ترین بخش‌های نتایج جستجوی تصاویر خود را حذف کرده است. دکمه «»مشاهده تصویر (view image) از نتایج جستجوی تصاویر گوگل حذف شده است. این دکمه باعث می‌شد تا کاربران به طور مستقیم به آدرس تصاویر اینترنتی دسترسی پیدا کنند و یا آنها را ذخیره کنند.

با حذف این دکمه، کاربران تنها می‌توانند با مراجعه به صفحه وبسایت منتشر کننده عکس، امکان مشاهده تصاویر مورد نظر را داشته باشند. نتایج جستجوی تصاویر گوگل، یکی از پربازدیدترین سرویس‌های گوگل است. این سرویس از گوگل قادر است که عکس‌هایی با سایز و حتی رنگ قالب مورد نظر کاربران را نمایش دهد.

از مدت‌ها پیش بسیاری از کمپانی‌های بزرگ به اشتراک گذاری تصاویر قانونی مانند «» گتی (Getty) نسبت به از بین رفتن حقوق مؤلفان عکس توسط گوگل هشدار داده بودند. از طریق دکمه «» مشاهده تصویر گوگل بسیاری از تصاویری که مشمول قانون کپی رایت بودند به سرقت می‌رفتند.

گوگل در اعلامیه‌ای اظهار داشته است که این تصمیم به خاطر ارتباط مستقیم کاربران با منابع اصلی منتشر کننده عکس اتخاذ شده است. همچنین گوگل اعلام نموده که این تغییر به دلیل توافق با کمپانی گتی  اتخاذ شده است و باعث می‌شود که تصاویر آژانس‌های تصویر بین‌المللی به سرقت نروند.

گوگل مدعی است که نتایج جستجو باید بتواند علاوه بر رفع نیازهای کاربران، حقوق مؤلفان را هم تامین کند. با این حال به نظر می‌آید برخی از کاربران از این اقدام ناراضی باشند اما بسیاری از آژانس‌های اشتراک گذاری تصاویر از این تغییر استقبال کرده‌اند.

چگونه دکمه مشاهده تصویر (View Image) را در گوگل بازگردانیم؟

اخیرا افزونه‌هایی برای مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس ساخته شده‌اند که می‌توانند دکمه مشاهده تصویر را به نتایج گوگل برگردانند. این افزونه‌ها با حجم بسیار پایین قادر هستند تا دوباره این قابلیت گوگل را برگردانند.

برای نصب افزونه‌های فایرفاکس و کروم کافی است تا از طریق اکستنشن گوگل (Extension) و یا اد آنز فایرفاکس (Ad Ons ) عبارت Google View Image را جستجو کنید.

برگرفته از: independent

2018-03-10T15:27:37+00:00

About the Author:

Leave A Comment