توییتر و فیس‌بوک‌ چه چیزهایی درباره شما می‌دانند؟ (قسمت اول)

با توجه به رسوایی اخیر فروش اطلاعات کاربران فیس‌بوک به یک آژانس تبلیغاتی در زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بحث درباره امنیت شبکه‌های اجتماعی و حفظ حریم خصوصی در آنها به موضوعی بسیار مهم تبدیل شده است. یکی از اساسی‌ترین‌ موضوعات در افزایش اعتبار یک شبکه اجتماعی، اعتماد به حفظ حریم خصوصی در آن است.

با این وجود شبکه‌های اجتماعی اطلاعات بسیار زیادی را از رفتار کاربران جمع آوری می‌کنند.  حتی بر اساس صفحاتی که مشاهده کرده‌اید و لینک‌هایی که روی آنها کلیک کرده‌اید، شبکه‌های اجتماعی قادرند رفتار شما را تجزیه و تحلیل کنند.

این اطلاعات می‌تواند به شرکت‌های تبلیغاتی فروخته شوند. و این شرکت‌ها بر اساس علایق شما، تبلیغاتی را به نمایش می‌گذارند که احتمال خرید شما را بالاتر می‌برد. به همین خاطر جای تعجب نیست که وقتی شما در محیط وب درباره مبلمان تحقیق می‌کنید، در صورت مشاهده هر نوع وبسایتی، تبلیغاتی مرتبط با دکوراسیون و مبلمان خانگی برای شما به نمایش در می‌آید.

تغییر سیاست‌های حفظ حریم خصوصی در توییتر

در این هفته، توییتر سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود را برای جمع‌آوری اطلاعات بیشتر درباره عادات کاربران به روز رسانی کرده است.

در این به روز رسانی عنوان شده است که دریافت این اطلاعات به منظور شخصی سازی محتوای توییتر و همچنین نمایش محتوای مرتبط با علایق کاربران تغییر داده شده است.

توییتر همچنین صفحه‌ای را برای کاربرانش فراهم کرده است که بر اساس رفتار کاربر وهمچنین محتواهایی که مشاهده کرده است، علایق مرتبط با او را نشان می‌دهد. این اطلاعات نه تنها در اختیار توییتر بلکه در اختیار شرکای مالی و تجاری توییتر هم به منظور نمایش تبلیغات مرتبط قرار می‌گیرد. البته توییتر تنها شرکتی نیست که چنین اطلاعاتی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سال پیش هم فیس‌بوک سیاست‌های حریم خصوصی کاربران خود را جهت نمایش تبلیغاتی مرتبط با علایق آنها تغییر داد. این تغییرات با عنوان تنظیمات تبلیغاتی در تنظیمات فیس‌بوک اضافه شد و می‌تواند با توجه به محتواهایی که مشاهده می‌کنید، تبلیغاتی مرتبط با آن را به نمایش بگذارد.

برگرفته از: Wired

2018-04-10T13:12:32+00:00

About the Author:

Leave A Comment