توییتر و فیس‌بوک‌ چه چیزهایی درباره شما می‌دانند؟ (قسمت دوم)

توییتر دارای صفحات جداگانه‌ای است که علایق شما را نشان می‌دهد. این علایق بر اساس عادات شما و صفحاتی که بازدید می‌کنید تحت عنوان «علایق شما از طرف توییتر» و یا  «علایق شما بر اساس شرکای تجاری» دسته بندی می‌شوند.

بر اساس گفته توییتر، علایق و عادات شما در شبکه اجتماعی می‌تواند در 60 زمینه مختلف دسته‌بندی شود. این دسته‌بندی‌ها می‌تواند شامل مواردی همچون تکنولوژی، فناوری‌، موزه‌ها و آثار هنری بشود. شما همچنین قادر خواهید بود که پیام خود را در توییتر با انتخاب یکی از این دسته بندی‌ها ارسال کنید. در صورتی که مایل به دسته بندی نباشید توییتر قادر خواهد بود این دسته بندی را به طور خودکار انجام دهد.

بخش دیگر دسته‌بندی توییتر مربوط به شرکای تجاری توییتر می‌شود. این دسته‌بندی به مراتب با جزئیات بیشتری در اختیار دیگر شرکت‌ها قرار می‌گیرید. در حالی که دسته‌بندی خود توییتر برای پیگیری علایق شما به 60 مورد می‌رسد، این دسته بندی برای شرکای تجاری به بیش از 100 مورد می‌رسد. این دسته‌بندی‌ها حتی می‌تواند شامل غذای حیوانات، خرید در تعطیلات و یا کیسه‌های زباله باشد.

شما از طریق این لینک می‌توانید اطلاعاتی را که توییتر می‌تواند در اختیار شرکای تجاری خود قرار بدهد مشاهده کنید. البته خوشبختانه این امکان وجود دارد که شما این تنظیمات را به کلی در اکانت توییتر خود غیرفعال کنید. در این صورت توییتر هیچ‌کدام از اطلاعات مرتبط با شما را ذخیره نمی‌کند و البته در اختیار شرکای تجاری هم قرار نمی‌دهد.

فیس‌بوک و اطلاعات شما

فیس‌بوک هم مانند توییتر اطلاعات شما در اختیار شرکای تجاری خود قرار می‌دهد. فیس‌بوک حتی می‌تواند علایق دوستان شما را هم مورد بررسی قرار دهد و آنها را برای شما به نمایش بگذارد. این موضوع حتی می‌تواند با دستگاهی که با آن به فیس‌بوک وصل می‌شوید هم صدق کند. به طور مثال اگر شما با گوشی آیفون به اکانت فیس‌بوک خود وصل شوید تبلیغاتی مرتبط با سیستم عامل آی او اس (IOS) برای شما به نمایش گذاشته می‌شود. البته اخیرا فیس‌بوک به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند از به اشتراک گذاری اطلاعات خود بین فیس بوک و شرکای تجاری جلوگیری کنند.

 

برگرفته از: wired

2018-04-11T13:19:25+00:00

About the Author:

Leave A Comment