استفاده از کلید واژه ی منفی:: معجزه ای در کاهش هزینه تبلیغ در گوگل

تصور کنید فعالیت شرکت یا فروشگاه شما، تعمیر انواع عینک دودی است. شما در زمان سفارش تبلیغ در گوگل، عبارت عینک دودی را قطعا در کلید واژه های مورد نظرتان اضافه میکنید. از سویی دیگر قطعا تعداد کسانی که عبارت “خرید عینک دودی” را در گوگل جستجو میکنند، به مراتب بیشتر از کسانی است که عبارت “تعمیر عینک دودی” را جستجو میکنند. اما به این دلیل که شما کلید واژه ی “عینک دودی” را در کمپین خود در گوگل ادروردز اضافه نموده بودید، تمام افرادی به دنبال خرید عینک دودی هستند هم به سایت شما هدایت میشوند و به این صورت اکثر هزینه ی شما بدون هیچ برگشت مالی به هدر میرود!
استفاده ی حساب شده و دقیق از کلیدواژه های منفی در اکانت گوگل ادوردز، میتواند این مشکل را به راحتی حل کرده و بازده تبلیغ شما را بالا ببرد. کلید واژه های منفی در واقع کلید واژه هایی هستند که شما درخواست میکنید افراد با وارد نمودن آنها، وبسایت شما را نبینند! برای مثال کلید واژه ی منفی “خرید عینک دودی” را وارد میکنید و با این روش دیگر کسانی که به دنبال خرید عینک دودی هستند به وبسایت شما هدایت نخواهند شد.

چگونه کلمات کلیدی منفی را در اکانت گوگل ادوردز وارد کنم؟

در ناحیه ی کاربری خود در پایین قسمت عبارات کلیدی، گزینه ی Negative Keywords را میتوانید مشاهده کنید. شما کلمات کلیدی را میتوانید در دسته های مختلف وارد کنید. در هنگام وارد نمودن این لغات کاملا دقت کنید که لغتی را اشتباه یا در دسته ی اشتباه وارد ننمایید.

چگونه کلمات کلیدی منفی را بیابم؟

در مرحله اول کمی فکر کنید! یه کاغذ و قلم جلوی خود بگذارید و تمام مشاغل و خدمات نزدیک به خود را یادداشت کنید. بعد از آن در جلو هر خدمات یا کالایی که مشابه شماست ولی شما در آن زمینه فعال نیستید یک پرانتز باز کنید و کلمات کلیدی مورد نظر مشتریان آن ها که احتمالا مشابه کلمات کلیدی مورد نظر مشتریان شما است را یادداشت کنید). پس از آن کلمات کلیدی یادداشتی را وارد بخش Negative KeyWords در اکانت گوگل ادوردز خود نمایید. به همین راحتی شما قدمی بزرگ برای بهبود بازدهی تبلیغات خود برداشتید.
در قدم دوم و بسیار مهم، سری به Keyword planner بزنید. در باکس سرچ آن، هر واژه یا عبارتی را که سرچ کنید، تمام واژه و عبارات مشابه و پر جستجو برای شما نشان داده خواهد شد. تمام مواردی را که در لیست نشان داده شده، جزء خدمات و کالای شما نیستند یادداشت کنید و سپس به بخش Negative KeyWords خود اضافه کنید.
در آخرین قدم، به سراغ اکانت گوگل ادرورز خود بروید. در صفحه ی کاربری خود، قسمت Search term report را بیابید. در این قسمت شما میتوانید بیشترین واژه های جستجو شده ی کاربران که واژه و عبارات مورد نظر شما را فراخوانده است ببینید. در میان این عبارات نشان داده شده، مواردی که در حوزه ی فعالیت شما نیستند را یادداشت کرده و به قسمت Negative KeyWords خود اضافه کنید.
گرچه شما با این سه گام بهترین کلمات کلیدی منفی را یافته اید، اما برای حصول اطمینان از اینکه مهم ترین کلمات کلیدی منفی را وارد نموده و چیزی را باقی نگذاشته اید، این سه مرحله را هر چند وقت یکبار تکرار کنید.

2018-02-04T16:44:09+00:00

About the Author:

Leave A Comment